Bulgarija, tikriausiai išgirdus šios šalies pavadinimą iš kart pagalvojame apie Grigorą Dimitrovą ir jo pasiekimus teniso pasaulyje. Visgi, daugiau žymių žaidėjų ši šalis neturi, tačiau pati šalis tikrai turi puikią teniso infrastruktūrą, kurioje telpa begalė teniso kortų.

Mūsų „TenisoTV“ kolektyvas nutarė apsilankyti saulėtame Burgaso mieste, kuris savo dydžiu panašus į Trakus ar Elektrėnus. Tiesa, šis Bulgarijos miestas turi priėjimą prie jūros ir puikias oro sąlygas žaisti tenisą tiek šaltesniu metų laiku, tiek vasara.

Pradžiai reiktų aptarti patį miestą ir jo būklę. Burgasas tikrai nėra toks gražus kaip mūsų miestai, kurie dažniausiai būna sutvarkyti ir gražūs. Kitaip nei pas mus, jame daug nepjautos žolės, senas ir sutrupėjęs asfaltas, apstu šiukšlių ir kiti faktoriai būdingi prastesniems Lietuvos miestų rajonams.

Visgi, jis yra vadinamas kurortu ir jame tikrai rasime puikių vietų pailsėti ar pavalgyti.

Grįžkime į teniso temą, kuri mus maloniai nustebino. Jau nuo pirmų minučių kelionės, mes pastebėjome, kad mieste kur pažvelgsi matomas teniso kortas. Pavieniai kortai „išmėtyti“ po visus miesto rajonus, tačiau atokiau nuo miesto centro galima rasti mažesnius ir didesnius sporto kompleksus.

Žinoma, kad šiluma ir geras oras leidžia žaisti lauke ilgą laiką, tad beveik visi kortai yra grunto ir atviri. Žinoma, tikėtis SEB Arenos aptarnavimo naivu, tad daugelis korto aikštynų net neturi pavadinimo. Visai šalia jūros, būtent ir yra toks aikštynas, kuris Google paskyroje įvardijamas kaip „Тенис Кортовете“, o jame dirba vienas, vyresnio amžiaus vyrukas su prasegtais marškiniais, kuris angliškai moka tik keletą žodžių.

Šalia mažas kioskelis, kuriame galima susitarti dėl kainos ir išsinuomoti raketes.

Žinoma, mieste yra ir geresnių vietų žaisti tenisą, kur daug patogumų, tačiau kaina irgi atitinkamai kyla.

Verta pagirti vietos visuomenę ir „Rotary“ klubo narius, kurie miesto vaikams įkūrė teniso sienelę, kur galima nemokamai mušinėti kiek širdis geidžia.

Keletas nuotraukų: