Kelionės

TenisoTv kolektyvas išvyko į dar vieną kelionę ir šį kartą aplankė saulėtą Bulgariją ir jos miestą Burgasą. Visi žino, kad Bulgarija mėgsta tenisą ir turi tikrai gerų žaidėjų ATP ir WTA, o tarp jų išsiskiria buvęs TOP10 reitingo žaidėjas Grigoras Dimitrovas. 

Visgi atvykus į Burgaso miestą mūsų kolektyvą šiek tiek pritrenkė miesto ir aplinkos vaizdas, kuris tikrai nebuvo toks kaip matytuose nuotraukose ar vaizdo įrašuose “Youtube” platformoje. Keliaujant į kurortinį miestelį visada tikėsi kažko ypatingo, tačiau šį kartą nuostaba buvo visai ne iš gerosios pusės. 

Keliaujant link miesto matėsi masyvus daugiabučiai, kuriuose virš 15 aukštų, o aplinkui mažesni šiek tiek “apgriuvę”, niūrių spalvų įvairūs pastatai. Pirmas įspūdis gali būti klaidingas, tad kiek pailsėjus ir pradėjus tyrinėti miestą pasimatė, kad tikrai šiam kurortui trūksta švaros, tvarkos ir paprastų grožį suteikiančių priemonių kaip augalai, gėlės. 

Lietuvoje mes įpratome prie gražių parkų, gėlynų, tvarkingų takelių, kaip pavyzdys tiktų mūsų Vingio parkas Vilniuje, kuriame taip pat turime teniso kortus. 

Visgi visi šie niuansai kaip niūrus miestas, kurį lygintume su mūsų Vilniaus gyvenamaisiais rajonais dingsta pamačius teniso kortų kiekį ir šio sporto infrastruktūrą. Galvojate kiek gali būti tokiame “miestelyje” teniso kortų? Gal kaip Vilniuje? “SEB Arena”, “BalticTennis” ir “Teniso erdvė” ? Tikrai ne, Vilniui reiktų statyti dar vieną ar dvi SEB Arenas, kad kortų skaičius susilygintų. 

Visai šalia mūsų gyvenamosios vietos buvo parkas, o tame parke apstu įvairių sporto pramogų kaip stalo teniso akeminiai stalai, kurie dar populiarėja ir Vilniuje, kiekvieną pavakarę juos “okupuodavo” garbaus amžiaus piliečiai, kurių entuziazmas girdėjosi per keletą kilometrų. Labiau parkas stebino šalimai esančiais kortais, pradedant nuo teniso sienelių jaunimui ir ne tik, į kurias kamuoliuką pamušinėti gali kada nori visiškai nemokamai, nes “Rotary” klubas jį įsteigė visiems miestiečiams. 

Einant šiek tiek toliau prasideda pirmasis teniso klubas “Park Ozero”, kuris užima tikrai didelę dalį teritorijos, o TenisoTv kolektyvas suskaičiavo virš 50 grunto aikštelių. Žaidėjų kiekis irgi stebino, beveik pusė kortų buvo užimti kiekvieną vakarą. Esminis skirtumas nuo SEB Arenos, kad lauke stovėjo mažas kambariukas, kuriame pilvotas, žilas, vyrukas dirbo ir buvo atsakingas už visus kortus. 

Vos už parko ribų, ganėtinai apleistoje vietoje stūkso mašinų stovėjimo aišktelė, traukinio bėgiai ir girdisi smūgiai, bei vaikų pastangos numušti kamuoliuką. Šiek tiek priartėjus tos vietos mes išvydome, kad ir ten įrengti teniso kortai, kuriuose treniruojasi netoli esančios mokyklos vaikai su treneriu. 

Einant miestu bet kuria kryptimi ir ateinant į nežinomą vietą, joje būtinai pamatysite teniso kortus. 

Dar vieni kortai, kurie yra arčiau centro buvo įsikūrę “Park Arena OZK” šį kartą nebe grunto, o kietosios dangos, mėlynos spalvos kortai. 

Nors miestas ir pasirodė niūrus, tačiau matant tokį kiekį teniso aikštelių visame mieste, kur tik eitum yra neįtikėtina. Reikia nepamiršti ir tų kortų, kurie yra už miesto ribų.

Kokios kainos? Be abejo turistam kainos gali būti užkeltos, tačiau oficialios yra labai malonios piniginei. Valanda teniso kainuoja nuo 4-5 eurų, šiek tiek geresniuose kortuose su dušais, wi-fi, persirengimo kabinomis kaina pakyla iki 7-8 eurų. Teniso rojus? Gal ne visai, tačiau nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens lepinanti šiluma ir nedidelės kainos verčia vykti į šią šalį ir žaisti tenisą. 

Parašykite komentarą